Третя зала.

Картина "Голодомор в Україні 1932-1933 рр."

Присвячена охороні здоров’я і розвитку медичної науки у XX ст. Зокрема, широко показана боротьба з епідеміями в Україні у двадцяті роки, організації різних медичних установ та науково-дослідних інститутів, найбільш вагомому внеску у вітчизняну науку відомих вчених України. Не обійдена увагою і така трагічна тема як голодомор в Україні у 1932-1933 рр.,

Інтер'єр одного із залів музею.

сталінські репресії лікарів і вчених та участь медиків у Другій світовій війні. Цьому розділові нашої історії присвячено унікальний діорамний комплекс, що має три рівні та два види освітлення (із нічним включно). Відображено і медичні наслідки Чорнобильська трагедія. Експозиція цієї зали закінчується діяльністю Академії медичних наук України і розвитком сучасної медицини в Україні.

Вітрина, що відображає наукову діяльність В.П. Філатова

Поряд з експозиційною і науково-методичною роботою, музей займається і значною видавничою діяльністю. В музеї було видано великий альбом, у якому зібрані твори образотворчого мистецтва українських митців, що присвячені медицині. Таож видані книги — «Визначні імена в історії української медицини», «Подорож у минуле медицини» та інші. Музеєм було започатковано вихід першого в Україні історико-медичного журналу під назвою «Агапіт» трьома мовами: українською, російською, англійською. У ньому друкуються статті не тільки українських авторів, а й істориків медицини зарубіжних країн.

Багатоплановий діорамний комплекс "Медична допомога захисникам Києва (серпень 1941 р.)

Фрагмент багатопланового діорамного комплексу "У полковому медичному пункті"