Друга зала.

У залі висвітлено розвиток медичної освіти та науки в Україні у XIX та на початку XX ст. Набори медичних інструментів того часу, визначні наукові праці та відкриття у різних галузях медицини, зокрема перше в світі прижиттєве встановлення діагнозу інфаркту міокарда київськими терапевтами В.Образцовим та М.Стражеско (1909 р.),

Медичні прилади та обладнання (кінець XIХ ст.)

Комплект військово-польових хірургічних інструментів (XIX ст.)

відкриття анатомом В.Бецем велетенських клітин у головному мозку, визначення Г.М.Мінхом та Й.Й.Мочутківським задовго до європейських вчених ролі паразитів у перенесенні висипного і зворотного тифу, вперше запропонована глибока пальпація органів черевної порожнини за методом одного з фундаторів київської терапевтичної школи В.П. Образцова, та багато інших наукових досягнень.
Тут також експонуються оригінальні інтер’єри першої операційної на медичному факультеті Київського університету з повним обладнанням того часу і натурними фігурами М. Пирогова і В.Караваєва, кабінет видатного епідеміолога професора Д.К. Заболотного та інше.

Інтер'єр "Кабінет професора В.П.Образцова".

Інтер'єр "Кабінет академіка Д.К. Заболотного"

В експозиції відтворено також; розвиток різних галузей медичної науки в Україні в XIX ст. , зокрема, в хірургії, офтальмології, гінекології, патології, бактеріології.

Інтер'єр "Операційна медичного факультету Київського університету"

Експонати, що відображають діяльність професора В.О. Беца

One comment on “Друга зала.

  1. Дуже цікаві експонати, особливо комплект хірурга. При нагоді обов’язково відвідаю музей.

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.