Третя зала.

Картина "Голодомор в Україні 1932-1933 рр."

Присвячена охороні здоров’я і розвитку медичної науки у XX ст. Зокрема, широко показана боротьба з епідеміями в Україні у двадцяті роки, організації різних медичних установ та науково-дослідних інститутів, найбільш вагомому внеску у вітчизняну науку відомих вчених України. Не обійдена увагою і така трагічна тема як голодомор в Україні у 1932-1933 рр.,

Інтер'єр одного із залів музею.

сталінські репресії лікарів і вчених та участь медиків у Другій світовій війні. Цьому розділові нашої історії присвячено унікальний діорамний комплекс, що має три рівні та два види освітлення (із нічним включно). Відображено і медичні наслідки Чорнобильська трагедія. Експозиція цієї зали закінчується діяльністю Академії медичних наук України і розвитком сучасної медицини в Україні.

Вітрина, що відображає наукову діяльність В.П. Філатова

Поряд з експозиційною і науково-методичною роботою, музей займається і значною видавничою діяльністю. В музеї було видано великий альбом, у якому зібрані твори образотворчого мистецтва українських митців, що присвячені медицині. Таож видані книги — «Визначні імена в історії української медицини», «Подорож у минуле медицини» та інші. Музеєм було започатковано вихід першого в Україні історико-медичного журналу під назвою «Агапіт» трьома мовами: українською, російською, англійською. У ньому друкуються статті не тільки українських авторів, а й істориків медицини зарубіжних країн.

Багатоплановий діорамний комплекс "Медична допомога захисникам Києва (серпень 1941 р.)

Фрагмент багатопланового діорамного комплексу "У полковому медичному пункті"

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.