Про музей

Національний музей медицини України було створено у м.Києві у 1973 р.

Будівля музею вночі

Будівля музею на листівціВін розташований у будинку колишнього анатомічного театру Київського Університету, який було збудовано по проекту відомого архітектора О.Беретті у 1853 р. Він є пам’яткою архітектури XIX ст.

Засновником музею був заслужений діяч науки України, доктор медичних наук, професор О. А. ГРАНДО

О.А. Грандо

О.А. Грандо

Зараз музей очолює заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Шипулін Вадим Петрович.

DSC_0136

В.П. Шипулін

В музеї представлено розвиток медицини в Україні з стародавніх часів до наших днів. В основу організації музею була покладена новітня концепція музеєзнавства, яка дозволила використати науково-методичні і документальні матеріали та експонати у комплексі з архітектурними, художньо-технічними і аудіовізуальними засобами. Крім стендової експозиції в музеї створені оригінальні інтер’єри, з портретними фігурами відомих вчених і лікарів, та діорами, присвячені найбільш визначним подіям в українській медицині. В експозиції музею широко представлені і твори українського образотворчого мистецтва, що пов’язане з медичною тематикою.

Національний музей медицини України є одним з найбільших медичних музеїв не тільки в Україні, але і у Європі.

Робота по створенню цього музею була у 1983 р. відзначена Державню премією України у галузі науки і техніки. Указом Президента України від 15 лютого 1999 р. надано статус Національного.

2 comments on “Про музей

  1. Только прилетел с Австралии и по дороге с Борисполя таксист посоветовал сходить в музей медицины,скажу прямо,сильная вещь.Особенно хочется отметить АХЧ. Все чисто,аккуратно,люстры сверкают,выдают красивые бахилы разного размера,Как потом выяснилось, что это женщина и довольно симпатичная .В общем музею повезло с ней.

  2. Посетив музей хочется выразить огромную благодарность всем людям, которые причастны к его созданию. По окончании экскурсии нельзя не задуматься о повседневных подвигах людей в белых халатах.

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

Лимит времени истёк. Пожалуйста, перезагрузите CAPTCHA.